KOKEIDEN
selitykset:

luokat:
AVO- avoinluokka
VOI- voittajaluokka

DRAJ- dreeverien (jänis)ajokoe
DKAJ- dreeverien (ketun)ajokoe

 

NÄYTTELYN
Merkkien selitykset:

Laji:
KV- kansainvälinen
K- kaikkien rotujen
RY- ryhmän
ERI- erikoisnäyttely

 

luokka:
PEN
- pentuluokka
JUN- junioriluokka
NUO-nuortenluokka
AVO- avoin luokka

KÄY-  käyttöluokka
VAL-  valioluokka
VET-  veteraaniluokka
KAS-   kasvattajaluokka

laatuarvostelun tulokset:
ERI
- erinomainen

EH - erittäin hyvä
H - hyvä
T - tyydytävä
EVA -ei voida kaikilta osin arvostella
HYL- hylätty

KP- kunniapalkinto
SA-Sertin Arvoinen
JUN SERT
- juniorisertifikaatti
SERT- sertifikaatti
VASERT-  varasertifikaatti
CACIB- kansainvälinen sertifikaatti
V-CACIB- vara cacib
ROP-PENTU-  rodun paras pentu
V
SP-PENTU-  vastakkaisen sukupuolen paras pentu
PU- paras uros
PN
- paras narttu
ROPJ- rotunsa paras juniori
VSPJ- vastakkaisensukupuolen paras juniori
ROP- rotunsa paras
VSP- vastakkaisensukupuolen paras
ROP-VET-  rodun paras veteraani
VSP-VET- vastakkaisen sukupuolen paras veteraani
ROP-KAS-  Rodun paras kasvattajaryhmä
RYP - ryhmän paras
BIS- näyttelyn paras koira
BIS-VET-  näyttelyn paras veteraani
BIS-KAS-  näyttelyn paras kasvattajaryhmä


valio- ja voittajatittelit:

KVA- käyttövalio
K-KVA- kettukäyttövalio
JVA- jäljestysvalio
MVA-
muotovalio
JV- juniorivoittaja
V- voittaja
C.I.B- kansainvälinen muotovalio
C.I.E- Kansainvälinen näyttelyvalio
MV- maailman voittaja

  • Petäjikön Yö-Tähti
  • Petäjikön Tuikku
  • Petäjikön Pluto
  • Kultahippu

Ajokoetulokset:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
DRAJ
Paljas maa
27.11.2018
Rautjärvi
suomi
107
61,40
DRAJ 2
Markku Silvennoinen
DRAJ
Paljas maa
23.9.2018
Rantasalmi
suomi
0
5.50
DRAJ 0
Jouko Korhonen
DRAJ
Paljas maa
15.9.2018
Liperi
suomi
0
5.50
DRAJ 0
Jarmo Räty
DRAJ
Lumi
10.12.2017
Rautjärvi
suomi
144
82,75
VOI 1
Tenho Pulkkinen
DRAJ
Paljas maa
23.9.2017
Kitee
suomi
0
6,25
VOI 0
Jarmo Räty
DRAJ
Lumi
10.12.2016
Hamina
suomi
0
5.50
VOI 0
Markku Silvennoinen
AJOK
Paljas maa
23.11.2016
Rautjärvi
suomi
49
26,79
AJOK-0
Pauli Loikas
DRAJ
Paljas maa
5.11.2016
Rautjärvi
suomi
60
49,08
VOI 3
Osmo Viitanen
DRAJ
Paljas maa
8.10.2016
Rautjärvi
suomi
0
8,88
VOI 0
Esa Niemi
DRAJ
Paljas maa
2.10.2016
Hamina
suomi
52
24,00
VOI 0
Timo Nurmiluoto
DRAJ
Paljas maa
24.9.2016
Siilinjärvi
suomi
30
22,25
VOI 0
Kari Hyytiäinen
DRAJ
Paljas maa
17.9.2016
Sulkava
suomi
24
21,83
VOI 0
Jorma Rinne
DRAJ
Paljas maa
3.9.2016
Rautjärvi
suomi
0
7,12
VOI 0
Tenho Pulkkinen
AJOK
Lumi
16.2.2016
Parikkala
suomi
231
90,88
AJOK-1
Timo Pesonen
DRAJ
Lumi
24.1.2016
Rautjärvi
suomi
149
82,56
VOI 1
Esa Niemi
DRAJ
Paljas maa
27.11.2015
Juva
suomi
102
62,60
VOI 2
Esa Niemi
DRAJ
Paljas maa
8.11.2015
Rautjärvi
suomi
120
70,33
VOI 2
Osmo Viitanen
DRAJ
Paljas maa
31.10.2015
Ilomantsi
suomi
77
52,27
VOI 3
Matti Kare
DRAJ
Paljas maa
14.10.2015
Rautjärvi
suomi
14
20,33
VOI 0
Markku Silvennoinen
DRAJ
Paljas maa
13.10.2015
Rautjärvi
suomi
87
59,17
VOI 3
Esa Niemi
DRAJ
Paljas maa
3.10.2015
Heinävesi
suomi
42
20,21
VOI 0
Ismo Putkonen
DRAJ
Paljas maa
26.9.2015
Kaavi
suomi
51
22,16
VOI 0
Juha Kantell
DRAJ
Paljas maa
19.9.2015
Kuhmoinen
suomi
18
23,17
VOI 0
Matti Pankka
DRAJ
Lumi
21.2.2015
Kaavi
suomi
155
81,47
VOI 1
Teuvo Korkalainen
DRAJ
Lumi
25.1.2015
Mikkeli
suomi
180
92,16
VOI 1
Tenho Pulkkinen
DRAJ
Lumi
14.12.2014
Hamina
suomi
30
21,90
VOI 0
Markku Silvennoinen
DRAJ
Lumi
25.10.2014
Ilomatsi
suomi
93
55,96
VOI 3
Matti Kare
DRAJ
Paljas maa
6.1.2014
Rautjärvi
suomi
83
53,47
VOI 3
Markku Silvennoinen
DRAJ
Lumi
14.12.2013
Rautjärvi
suomi
0
5,00
VOI 0
Markku Silvennoinen
DRAJ
Paljas maa
24.11.2013
Hamina
suomi
76
56,45
VOI 3
Matti Pankka
DRAJ
Lumi
10.12.2012
Rautjärvi
suomi
97
77.04
AVO 1
Markku Silvennoinen

Näyttelytulokset:

Laji
Ikä
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
RY
1v 4kk
JUN-EH
Simpele
20.4.2013
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
RY
9kk
JUN-H
Luumäki
25.8.2012
Marianne Holm

Ajokoetulokset:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
DRAJ
Lumi
Rautjärvi
fin
128
77,98
DRAJ 1
Markku Silvennoinen
DRAJ
Lumi
Rautjärvi
fin
146
81,47
DRAJ 1
Markku Silvennoinen
DRAJ
Paljas maa
Rautjärvi
fin
0
7,50
DRAJ 0
Markku Silvennoinen
DRAJ
Paljas maa
Kuhmoinen
fin
45
36,50
DRAJ 0
Riikka Alanne
DRAJ
Lumi
20.1.2019
Rautjärvi
fin
111
67,58
DRAJ 2
Matti Kare
DRAJ
Paljas maa
30.9.2018
Rautjärvi
fin
0
8.25
DRAJ 0
Ismo Putkonen
DRAJ
Paljas maa
23.9.2018
Rantasalmi
fin
25
31,41
DRAJ 0
Jouko Korhonen
DRAJ
Lumi
13.2.2018
Rautjärvi
fin
120
90,50
AVO 1
Markku Silvennoinen
DRAJ
Paljas maa
23.9.2017
Kuhmoinen
fin
7
24,00
AVO 0
Matti Pankka

Näyttelytulokset:

Laji
Ikä
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
RY
1v 10kk.
JUN EH/1
Parikkala
fin
5.5.2018
Pekka Teini
fin
RY
1v 9kk.
JUN EH/1
Kerimäki
fin
7.4.2018
Hannu Talvi
fin
RY
10kk.
JUN EH/2
Simpele
fin
22.4.2017
Matti Hautala
fin

Ajokoetulokset:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
DRAJ
lumi
22.2.2014
Rautjärvi
fin
?
75,79
AVO 1
Markku Silvennoinen
DRAJ
paljas maa
21.12.2013
Rautjärvi
fin
37
25,00
AVO 0
Markku Silvennoinen
DRAJ
lumi
22.1.2012
Kouvola
fin
???
51,83
AVO 3
Esa Niemi
DRAJ
paljas maa
20.12.2011
Kouvola
fin
???
62,79
AVO 2
Teuvo Tattari
DRAJ
paljas maa
22.10.2011
Juuka
fin
3
15,00
AVO 0
Veli-Matti Hynynen
DRAJ
lumi
22.12.2009
Rautjärvi
fin
12
23.00
AVO 0
Teuvo Tattari
DRAJ
paljas maa
18.10.2009
Rautjärvi
fin
7,00
AVO 0
Teuvo Tattari
DRAJ
paljas maa
17.10.2009
Ilomantsi
fin
0,00
AVO -
Matti Kare
DRAJ
paljas maa
27.9.2009
Kontiolahti
fin
6.75
AVO 0
Osmo Viitanen
DRAJ
lumi
28.2.2009
Kaavi
fin
62,71
AVO 2
Juha Kantell
DRAJ
lumi
22.2.2009
Rautjärvi
fin
20,25
AVO 0
Esa Niemi
DRAJ
lumi
8.2.2009
Rautjärvi
fin
62,38
AVO 2
Esa Niemi
DRAJ
lumi
28.1.2009
Kouvola
fin
24,50
AVO 0
Reijo Toimela
DRAJ
paljas maa
25.10.2008
Ilomantsi
fin
21,00
AVO 0
Matti Kare
DRAJ
paljas maa
18.10.2008
Kouvola
fin
24,00
AVO 0
Timo Saari

Näyttelytulokset:

Laji
Ikä
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI
13v 11kk
VET ERI/1; SA; ROP-VET; PU1; VSP; BIS-VET 2
Kouvola
fin
9.8.2020
Kirsi Honkanen
fin
RY
12v 11kk
VET ERI/1; SA; ROP-VET; PU1; ROP; BIS-VET 4
Kouvola
fin
31.8.2019
Anneli Pukkila
fin
ERI
12v 9kk
VET ERI/2; SA
Kurikka
fin
21.7.2019
Reino Korpela
fin
RY
12v 7kk
VET ERI/1; SA; ROP-VET; PU1; VSP; BIS-VET 2
Kerimäki
fin
25.5.2019
Kirsi Nieminen
fin
RY
12v 7kk
VET ERI/1; SA; ROP-VET; PU1; ROP; BIS-VET 1
Simpele
fin
18.5.2019
Perttu Ståhlberg
fin
RY
12v 7kk
VET ERI/1; SA; ROP-VET; PU1; ROP; RYP-2
Sulkava
fin
11.5.2019
Elena Ruskovaara
fin
ERI
11v 9kk
VET-ERI/1;SA; ROP-VET; BIS-VET 1
Harjavalta
fin
17.6.2018
Mari Lackman
fin
RY
11v 7kk
VET-ERI/1;SA; ROP-VET; PU1;VSP BIS-VET 3
Parikkala
fin
5.5.2018
Pekka Teini
fin
RY
11v 6kk
VET-ERI/1;SA; ROP-VET; PU2
Kerimäki
fin
7.4.2018
Hannu Talvi
fin
ERI
10v 9kk
VET-ERI/1;SA; VSP-VET; PU2;
Mikkeli
fin
16.7.2017
Paavo Mattila
fin
RY
10v 7kk
VET ERI/1; SA; ROP-VET; PU1; ROP; RYP-3; BIS-VET 1
Sulkava
fin
6.5.2017
Markku Kipinä
fin
RY
10v 6kk
VET ERI/2
Simpele
fin
22.4.2017
Matti Hautala
fin
ERI
9v 10kk
VET-ERI/1;SA; ROP-VET; PU4
Kuusamo
fin
17.7.2016
Håkan Hedekäll
sweden
RY
9v 8kk
VET-ERI/1;SA; ROP-VET; PU1;VSP BIS-VET 4
Parikkala
fin
7.5.2016
Paula Rekiranta
fin
RY
9v 7kk
VET-ERI/2
Mäntsälä
fin
10.4.2016
Aila Lehmussaari
fin
RY
9v 7kk
VET-ERI/1;SA; ROP-VET; PU2;  BIS-VET 2
Kerimäki
fin
2.4.2016
Markku Kipinä
fin
RY
8v 7kk
VET-ERI/1;SA; ROP-VET; PU1; VSP; BIS-VET 3
Simpele
fin
19.4.2015
Paavo Mattila
fin
KV
7v 11kk
VAL-ERI/2
Helsinki "Maailman voittaja 2014"
fin
9.8.2014
Bo Skalin
sweden
RY
7v 8kk
VAL-ERI/1;SA; PU-1;ROP;RYP-2
Parikkala
fin
3.5.2014
Sakari Poti
fin
RY
6v 7kk
VAL-ERI/1;SA; PU-1;ROP;RYP-3
Simpele
fin
20.4.2013
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
fin
RY
5v.11kk
VAL-ERI/1;SA; PU-2
Luumäki
fin
25.8.2012
Marianne Holm
fin
RY
5v.7k.
VAL-H
Parikkala
fin
5.5.2012
Juha Putkonen
fin
RY
5v.2kk
VAL-ERI/1;SA; PU-2
Imatra
fin
5.11.2011
Matti Palojärvi
fin
RY
4v.7k.
VAL-ERI/1;SA; PU-2
Simpele
fin
16.4.2011
Bo Skalin
sweden
RY
4v.7k.
VAL-EH
Savitaipale
fin
2.4.2011
Marja Talvitie
fin
KV
4v.3k.
VAL-ERI/2; PU-2; CACIB
Helsinki "Voittaja 2010"
fin
12.12.2010
Liliane de Ridder-Onghena
KV
4v.3k.
VAL-ERI; PU-2; Vara-CACIB
Helsinki voittaja 2010
fin
11.12.2010
Matti Rysä
fin
KV
4v. 2kk.
KÄY-ERI/ 1; PU-2; Vara-CACIB
Jyväskylä
fin
14.11.2010
Lars Widen
sweden
RY
3v.11k.
VAL-ERI/1; PU-1; ROP
Luumäki
fin
29.8.2010
Tanya Ahlman-Stockmari
fin
ERI
3v.11k.
VAL-ERI/2; PU-3;
Tammela
fin
1.8.2010
Juhani Lappi
fin
KV
3v.10k.
VAL-EH/1
Haapsalu
fin
18.7.2010
Dimitris Antonopoulos
KV
3v.10k.
VAL-ERI/2; PU-2; Vara-CACIB
Pärnu
fin
17.7.2010
Nijole Zieniene
RY/ERI
3v.10k.
VAL-ERI/1; PU-1;ROP ; RYP -3
Pärnu
fin
16.7.2010
Maret Kärdi
fin
RY
3v.8k.
VAL-ERI/1; PU-1; ROP ; RYP -4
Parikkala
fin
8.5.2010
Pekka Teini
fin
RY
3v.8k.
VAL-ERI/1; PU-1; ROP ; RYP -1 ; BIS 3
Puumala
fin
2.5.2010
Kirsi Nieminen
fin
RY
3v.6k.
VAL-ERI/1; PU-1; ROP ; RYP -4
Kerimäki
fin
7.3.2010
Raimo M Viljanmaa
fin
KV
3v.3k.
VAL-ERI/1; PU-1; CACIB; VSP; PMV-09
Helsinki "Pohjoismaiden Voittaja 09"
fin
13.12.2009
Kirsi Nieminen
fin
KV
3v.3k.
VAL-ERI/4; PU-
Helsinki "Voittaja 09"
fin
12.12.2009
Jari Fors
fin
RY/ERI
2v.11k.
VAL-ERI/2; PU-2
Tallinna
fin
23.8.2009
Jelena Kruus
fin
KV
2v.11k.
VAL-ERI/1; PU-1; SERT; CACIB; VSP; BALT V-09; EE MVA
Tallinna
"Baltian Voittaja 09"
fin
22.8.2009
Luis Catalan
portugal
ERI
2v.11k.
VAL-ERI/1; PU-1; VSP
Valkeala/Orilampi
fin
2.8.2009
Kirsi Nieminen
fin
RY
2v.7k.
VAL-ERI/1; PU-1;ROP ;RYP-2
Simpele
fin
18.4.2009
Soile Bister
fin
KV
2v.7k.
KÄY ERI/1; PU-2; SERT; CACIB; FI MVA
Lappeenranta
fin
11.4.2009
Agnes Ganami Kertes
israel
RY
2v.6k.
KÄY EH/1
Imatra
fin
21.3.2009
Raimo M Viljanmaa
fin
RY
2v.6k
AVO ERI/1; PU-1; SERT;ROP;RYP-2
Valkeala
fin
7.3.2009
Matti Hautala
fin
RY
2v.4k.
AVO ERI/1; PU-2; SERT;ROP;RYP-4
Ilomantsi
fin
6.1.2009
Paavo Mattila
fin
RY
1v.11k
NUO EH/1
Luumäki
fin
31.8.2008
Matti Hautala
fin
ERI
1v.10k.
NUO H
Hailuoto
fin
26.7.2008
Kauno Määttä
fin
RY
1v.9k
NUO EH/1
Joutseno
fin
8.6.2008
Juhani Lappi
fin
RY
1v.8k.
NUO EH/1
Parikkala
fin
4.5.2008
Hannu Talvi
fin
RY
11k.
JUN ERI/1; PU-2; VASERT
Punkaharju
fin
19.8.2007
Esko Nummijärvi
fin
ERI
11k.
JUN EH
Parkano
fin
5.8.2007
Pekka Teini
fin
RY
10k.
JUN H
Puumala
fin
28.7.2007
Matti Hautala
fin
Laji
Ikä
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
RY
2v 8kk
AVO- EH
Imatra
fin
5.11.2011
Matti Palojärvi
fin
RY
2v 2kk
AVO- ERI/1;SA;PN-2;VARASERT
Simpele
fin
16.4.2011
Tanya Ahlmann-Stockmari
fin
RY
1v 1kk
JUN- EH/1
Parikkala
fin
8.5.2010
Pekka Teini
fin
RY
1v 1kk
JUN- EH/4
Puumala
fin
2.5.2010
Esko Salkonen
fin
RY
12kk
JUN- EH/1
Kerimäki
fin
7.3.2010
Raimo M Viljanmaa
fin